banner isbank

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Online Satranç Turnuvası

cocuk hizmetleri genel mudurluu online satranc turnuvas 1       Türkiye’nin 81 ilinden çocuklar hamle yapacak, hareketsiz kalmayacak. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) ortaklığında “Hamle Yap Hareketsiz Kalma” sloganıyla 7-18 yaş grubuna özel online satranç turnuvaları düzenleyecek. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü(ÇHGM) bünyesinde bakım altındaki çocukların katılım göstereceği turnuva öncesinde, çocuklara www.eba.gov.tr, www.tsf.org.tr adreslerinden online eğitim verilecek, çocuklar için yaş gruplarına özel konular işlenecek, sorular çözülecek. Eğitimlerin ardından her ilde il seçmelerine katılacak, her ilden ilk üçe giren çocuklar, “Türkiye Finali Online Satranç Turnuvası”nda şampiyonluk mücadelesi verecek.

7-12 ve 13-18 yaş olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek online turnuvanın ilk il elemeleri 13-18 yaş kategorisinden 21 Temmuz’da yapılacak. 7-12 yaş gurubu ise Eylül ayı içerisinde yapılması planlanıyor. Turnuvaya katılan her çocuğa TSF tarafından ücretsiz olarak lisans çıkarılacak.
 
Turnuvalar öncesinde 81 ilde eleme ve sonrasında Türkiye Finali olarak dijital satranç platformu chess.com üzerinden düzenlenecektir.
Faaliyet 7 - 12 Yaş ve 13 – 18 Yaş Kategorisi olarak iki kategoride önce il yarışmaları sonra final yarışmaları olarak düzenlenecektir.
Tarihler:
13 – 18 Yaş Kategorisi;
İl Eleme Yarışmaları: 21Temmuz 2020
Final Yarışması: 28 Temmuz 2020 Final
7 – 12 Yaş Kategorisi;
İl Eleme ve Final Yarışmaları: Eylül Ayı içerisinde planlanacaktır.